Aktuality • Tlačové správy • Upozornenia • …

Majsterské tituly lesníkov lyžiarov zostali na Slovensku

17.03.2010 12:43

Náročný beh na lyžiach so streľbou zo vzduchovky (autor: Vlado Michalec) Absolútnym víťazom 46. ročníka Venerovského memoriálu – Medzinárodných majstrovstiev Lesníkov SR v lyžovaní sa stal Peter Diča zo Štátnych lesov TANAPu. Majsterský titul v kategórii žien získala Andrea Machyniaková z Lesov SR, š.p. Banská Bystrica. V dvoch športových disciplínach - behu na lyžiach so streľbou zo vzduchovky a v obrovskom slalome – súťažilo 14. až 16. marca na Zverovke v Západných Tatrách 72 pretekárov zo Slovenska, Poľska a Českej republiky.

Usporiadateľmi tohtoročných Medzinárodných majstrovstiev lesníkov SR v lyžovaní boli Štátne lesy TANAPu a Občianske združenie lesníkov a ochrancov prírody Tatier. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou ministra pôdohospodárstva SR a predsedu Odborového zväzu drevo – lesy - voda.

Prvý ročník Venerovského memoriálu sa konal už v roku 1947. Jeho základnou myšlienkou bola prezentácia práce lesníkov, ktorí v zimných podmienkach pri výkone svojho povolania v lese nevyhnutne musia zvládať aj pohyb na lyžiach.